Çalışma masası nedir Satın alırken nelere dikkat edilmeli

Çalışma masası nedir? Satın alırken nelere dikkat edilmeli? Yorum Yap

Çalışma masası nedir?

Çalışma masası; adından da işlevinin anlaşılacağı gibi gerek eğitim gerekse ticari alanda kullanımına hizmet edecek olan bir mobilya türüdür. Çeşitli işlevleri sayesinde kullanıcısına hizmet etmektedir ve motivasyon yönünden de epey artıları bulunmaktadır. Günümüzde çeşitli çalışma masaları üretilmektedir ve alıcıya hitap edecek şekilde olması satıcılar açısından oldukça önem taşımaktadır. Çalışma masaları geniş ölçüde, çekmeceli, kapaklı olmak üzere birçok özelliklerde üretilmektedir ve bu özellikler müşteriye hitap edecek şekildedir. Çalışma masası satın alırken istenilen özelliklerde ve ölçülerde olması kişilere avantaj sağlamaktadır.

Bu yazımızda çalışma masası nedir, ideal çalışma masası boyutları ne kadar olmalı, çalışma masası satın alırken nelere dikkat edilmeli, çalışma masası odanın neresine yerleştirilmeli, çalışma masası fiyatları ne kadar ve çalışma masası temizliği nasıl yapılmalı sorularına detaylı cevaplar vereceğiz.

İdeal çalışma masası boyutları ne kadar olmalı?

Çalışma masası boyutları, kişinin kullanma amacına uygun olmalıdır ve o ölçüler doğrultusunda seçilmelidir. İdeal bir çalışma masası ölçüleri; genişlik 120 cm, derinlik 40-45 cm, yükseklik 74 cm olduğunda satın alan ve kullanacak olan kişi için oldukça kullanışlı bir masa haline gelecektir. Çalışma masası almadan önce masanın konulacağı alan belirlenmeli, alanın ölçüleri alınmalı ve bu hususlar göz önünde bulundurularak masa seçimi yapılmalıdır. İstenilen ölçüler bilindikten sonra o ölçülerde masa alternatifleri de bulunduğunda en sona zevk işi kalmaktadır, model ve renk seçimi de tamamlandıktan sonra rahatlıkla çalışma masası kullanılır hale gelmektedir.

Çalışma masası satın alırken nelere dikkat edilmeli?

Çalışma masası satın alırken alacak olan kişinin dikkat etmesi gerektiği bazı hususlar vardır ve bunlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Çalışma ortamının nereye kurulacağına karar verilmelidir.
  • Çalışma masası kişinin istediği ölçülerde seçilmelidir.
  • Çalışma masasının ne amaçla kullanılacağı belirlenmelidir.
  • Çalışma masasının hangi malzemeden yapıldığı incelenmelidir.
  • Kişinin boyuna göre çalışma masası orantılı olmalıdır aksi takdirde kişinin eğilerek ya da uzanarak çalışmasını gerektirir ve bu da istenmeyecek bir durumdur.
  • Duruşunun ergonomik olması da dikkat edilmesi gereken bir husustur. Çünkü duruş pozisyonu da çalışırken rahatlık veren bir durumdur.

Çalışma masası odanın neresine yerleştirilmeli?

Çalışma masası konulacak alan, masa modellerine ve çeşitlerine bakılmadan belirlenmelidir. Sizin için hangi alan müsaitse ve çalışma motivasyonunuzu arttıracak alan hangi konum ise çalışma masanızın yeri mutlaka orası olmalıdır. Çünkü çalışma masasında hangi iş yapılıyorsa yapılsın konsantrasyon çok önemlidir. Çalışma masası odanın en çok ışık alan, ferah olan ve cama yakın olan alanına yerleştirilmelidir. Çalışma masasında geçirilen zamanda gün ışığının etkisi kişinin daha verimli bir zaman geçirmesine yardımcı olacaktır.

Çalışma masası fiyatları ne kadar?

Çalışma masası fiyatları; masanın modeline, çeşidine ve satıldığı yere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Çalışma masası çeşitleri ve fiyatları hakkında bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz, çalışma masası modelleri uygun fiyatlarla sitemizde yer almaktadır.

Çalışma masası temizliği nasıl yapılmalı?

Çalışma masası temizliği, düzenli durması açısından oldukça önemlidir. Temiz ve hijyenik bir masa, çalışma motivasyonunu arttıran bir kriterdir. Çalışma masaları çoğunlukla ahşap malzemeden üretildiği için ahşap malzeme ile uyumlu olan birçok temizlik ürünü bulunmaktadır. Çalışma masası temizliği düzenli aralıklarla yapıldığı taktirde hem masa ömrünü uzatmakta hem de kişinin çalışma verimliliğini arttırmaktadır. Çalışma masası temizliği için kullanılacak olan temizlik ürünlerini birçok marketlerden satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.